Tuesday, July 18, 2023

Unboxing - kawaleria!

Dzisiaj unboxing aż trzech różnych pudełek, od trzech różnych producentów.
Jak zwykle, cenowo najlepiej wychodzi pudełko od Perry.
Prawdziwe 28mm, wszystko ładnie w skali. Tylko drobne nadlewki i łatwa obsługa.
W zestawie 12 rycerzy i 12 koników.
Ludki można wyposażyć w lance albo broń ręczną. Powiem tak, przez to że w skali, to te hand wepony wyglądają jak wykałaczki. 
Do tego kilka wzorów hełmów, więc każdy wojak będzie inny.
Jako bonusik, koniki są standardowe, ale w ramkach jest dodatkowa zbroja dla konia (patrzę na ciebie Bethesda). Dlatego można zrobić super ciężkich rycerzy, albo tylko trochę. A tak poza tym to elementy końskiego pancerza można wkleić np na pegaza :)
W paczce jeszcze wkładka z opisem i podstawki od rendery.
Brakuje ramki z command groupem. Nie mamy trąbek i sztandarów. Nie ma też tarcz! Więc trzeba sobie radzić inaczej i uzupełniać innymi zestawami.

Strzelcy od warlorda trochę drodzy, ale dają radę.
Nie miałem żadnych zbędnych nadlewek, wszytko ładnie zrobione. 12 ziomeczkow na rumakach.
Do wyboru mamy tylko rodzaje czapek (albo hełm, albo kapelusz) i dwa rodzaje prawych łapek, albo miecz albo pistolet. Wszytko w takim samym układzie, więc ludki będą wyglądać jak klony :(
Jako bonus w ramkach są trąbki i sztandary, więc z jednego boksa mamy aż 3 commandy. I tak sobie uzupelnie braki z paczki Perry.
W opakowaniu też klasyczna wkładka warlorda z opisem co to za jedni.

Najgorzej wypadają włoskie miniaturki od fireforge games. Po pierwsze, najdroższy box z tych trzech.
W środku tylko 4 rycerzy. I cztery pegazy. 
Ludziki w plastiku, nie ma żadnych zastrzeżeń. Do wyboru broń ręczną i lance. Do tego kilka tarcz i sporo różnych główek. Ludki te nie są w skali true 28mm, tylko bardziej heroic. Dzięki temu korzystając z ich broni ręcznej widać że to masywne gadżety. Idealnie dla lordów.
Tutaj koniec zachwytów. Pegazy są z żywicy. Słabo się kleją, łatwo łamią i za chuja do siebie nie pasują. Skrzydła są tak cienkie, że aż przezroczyste. Powinni dodawać paczkę greenstuffu do lepienia tego pazdzierza, bo zostają takie lochy że ja pierdolę. Na plus że są większe od pozostałych wymienionych wyżej koników, więc wyglądają dobrze z ludkami od Perry czy warlord.

Poniżej uklejec z pegaza fireforge (widać przezroczyste skrzydła) w pancerzu dla konia Perry miniatures.

No comments:

Post a Comment

Tereny - skrzynie

Elo! Krótki post o skrzynkach. Produkcja Micro Art Studio specjalnie do ich ichniejszej gry Wolsung. Co prawda nikt w nią chyba nigdy nie gr...