Monday, August 28, 2023

Unboxing i recenzja - Warhammer Underworlds Starter Set 2023

 

Zestaw startowy do Warhammer Underworlds (czyli starter set 2023) to doskonały sposób dla nowych graczy, by zanurzyć się w świat tej fascynującej gry planszowej. Jest to kompletny zestaw, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę w tętniącym akcją uniwersum Warhammera: Age of Sigmar.


Paczka na ten rok do Warhammer Underworlds zawiera:
  1. Figurki: W zestawie znajdują się dwie drużyny wojowników reprezentujące Stormcas Eternals Farstriders (Fart raiders?) i nieumarłych od Nagasha - Sepulchral Guard. Te figurki są zazwyczaj dokładnie odlane, gotowe do złożenia i pomalowania. Uważne oko dostrzeże że to te same warbandy które były dawno temu w pierwszym sezonie. Problem taki że stormcast nie zawsze dobrze się spinają i są luki na naramiennikach, a szkielety są tak delikatne, że nie trudno coś urwać.


  2. Karty: Całkowitą nowością są karty w systemie Rivals do Fartriders i sepulchar guard. Czyli całkowicie nowe decki. Więc jak ktoś ma stare ludki, to musi sobie albo kupić cały starter i odsprzedać wszystko z wyjątkiem kart, albo polegać na drukowanych proksach.


  3. Plansze: Zestaw startowy zawiera dwustronne plansze, na których toczą się walki. Kolejny uważny ktoś zauważy że wracamy do lustrzanego miasta Shadespire - więc mamy plansze które widzieliśmy już w Shadespire core box, Mirrored City boards Pack, Nightvault core box i w starterze z 2021 roku. Czyli pełny recykling dla weteranów, albo nowość dla nowych :)


  4. Kostki: w paczce jest 8 sztuk. 5 ataku, 3 obrony. Czego brakuje? kości czarów. Więc jak masz warband co czaruje, to musisz zrobić dodatkowe zakupy. Albo kości z drugiej ręki albo z wyprzedaży na sklepach (polecam obie opcje). Bo nowych paczek z kośćmi nie widać na GW. Na szczęście drużyny ze startera nie czarują.


  5. Instrukcje: Wnętrze pudełka zawiera dwie instrukcje, które pomagają zrozumieć zasady gry, budowę drużyn, strategie i wiele innych. To źródło wiedzy dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Warhammer Underworlds. Mamy tam wszystko, od tego jak sklejać i malować ludki, ich fluff i pełne zasady (bodaj ze wszystkimi poprawkami). Druga książeczka, to taki learn to play, całkiem fajny wprowadzacz. Łącznie ponad 100 stron w kolorze na grubym papierze.


  6. Dodatki: jest pełno żetonów wymaganych do gry. Ale nic specjalnego, wyjątkowego czy unikalnego specjalnie dla tego pudełka. Brakuje jakiegoś specjalnego zaganiacza. Np dodatkowego modelu, albo kawałka terenu w 3D


Generalnie bardzo fajny i co ważne, tani, zestaw. Dla nowych graczy jest wszytko żeby zacząć (z wyjątkiem kości czarów). Dla weteranów jedynym powodem zakupu będą talie w formacie Rivals dla już leciwych band. Jakość wykonania nie zawodzi, nie ma się do czego przyczepić.

Czy polecam - tak. 

Ludki już w podkładzie, będą malowane poza kolejnością.


PS to jest bardzo dobry starter żeby się uzależnić od figurek GW. Masz malutkie drużyny które możesz użyć w większym Warcry i jeszcze większym Age of Sigmar. Ja na szczęście znam te wasze zagrywki i jestem już uzależniony od dawna, więc kupki plastiku rosną :)

PS2 - ludki są w kolorowym plastiku, więc już nie ma jednej szarej kupy plastiku, zaczyna nabierać kolorów, poprzez same zakupy :D

No comments:

Post a Comment

MESBG Angmar - Król Czarnoksiężnik

Elo! Według Tolkiena, Jacksona i GW pradawny król ludzi i zły czarnoksiężnik. Krótko i na temat :) Wg MERP troszkę więcej fluffu.  Er-Murazo...