Monday, June 17, 2024

Imperium Ludzi - Gigant

Elo!

Najpierw foto żebyście wiedzieli czy warto poświecić trzy minuty na czytanie. 
Generalnie to jak człowiek patrzył sobie na różne artworki czy inne malunki to w armii imperium w starym świecie były giganty.
Art z storm of chaos 2004 - śmieszna historia bo gigant miał nawet imię, Thunderball i był ładowniczym tego działa. No i w storm of chaos nie dostał zasad ani on, ani wielkie działo. Ale pewnie dlatego że skaveni go zmutowali spaczeniem i z robili z niego gigantyczny pomiot chaosu, więc nie miał kto działa ładować :D

Niestety nigdy nie można było nawet jednego w imperium wystawić. Chyba że jako dogs of war lub wsparcie z Albionu w 6ed
Wg kronik 2004,  Bologs i Cachtorr, zdjecie oficjalne GW

Ale figurki tych wynalazków niesty nie były ładne. Ostatni przyzwoity model giganta w historii gigantów od GW to był do 4 edycji batla do orków i goblinów. Sprawiał wrażenie cywilizowanego. 
Oryginalny gigant od GW, Foto z white dwarfa

Potem było już tylko gorzej. 
6 edycyjny metal wyglądał jak przerośnięty barbarzyńca, dobrze wpisujący się w orczą armię. Ale tylko tam. Jako bonus, ludziki z podstawki to klasyka gatunku. 
5 i 6 edycja, do kupienia ponownie w żywicy z okazji old world

Niestety kolejnym egzemplarzem który zjawił się od GW był plastik. Wyskoczył na samym końcu 6 edycji. Jakieś 3 miesiące przed staterem skull pass 7ed w 2006r. Ziomek wyglądał jak mocno upośledzony i w sumie dalej tak wygląda, bo model dalej jest w sprzedaży. 

foto GW

Po upadku starego świata te brzydale dostały w Age of sigmar całą armię,  synowie behmata. I każdy kolejny gigant był większy i brzydrzszy. 

Chociaż te większe nawet ujdą - foto GW

I nawet Forge World zrobiło jednego, ale to chyba najbrzydszy ze wszystkich tworów GW, Foto GW

Na szczęście na ratunek przyszli inni twórcy modeli. Nie mówię o gigancie mantic, bo ten to dopiero wygląda jak mega turbo dzban. 
Foto Mantic 

Jakby ktoś był ciekawy jak wszystkie powyższe giganty wygladja obok siebie,  to ktoś nam już ułatwił: