Monday, September 5, 2022

1 pluton 32 Budziszyńskiego Pułku Piechoty, 8 Drezdeńska Dywizja Piechoty

Historycznie mam trochę wspólnego z bieszczadami. Przeczytałem trochę artykułów, książek, reportaży i pogadałem z rodziną. Więc siłą rzeczy padło na szwejów ze ślepej kiszki polski ludowej. A tam akurat w latach 45-47 stacjonowł 32 Budziszyński Pułk Piechoty, 8 Drezdeńskiej Dywizja Piechoty. Więc wybór jednostek prosty.

Tak jak wspomniałem. Ludziki od Wargames Atlantic są tak podobne do każdego żołnierza późnej wojny że ho ho. 

Dzięki temu, przy odrobinie pracy i części od Warlorda oraz randomowych bitsow z Great Escape Games posklejałem sobie ludowe wojsko polskie. Wszystkie części się dobrze łączą. Nie licząc klamek od ruskiej piechoty z Warlorda. Kto wpadł na pomysł żeby osobno dawać broń i osobno prawe łapki? To było chyba za karę.

No to cyk. Trochę cyjano akrylu, skalpel i gotowe.
Biedna pieprzona piechota czeka na podkład.

Porucznik i podporucznik.
Dwie baterie ckm maxim
I obie drużyny piechoty
Teraz cały pluton

Jak widać hełmy i mundury wyglądają jak u wojska polskiego, do tego klasyczne owijacze. Karabiny do złudzenia (przynajmniej dla mnie) przypominają mosiny. Dodałem kilka ppsh i randomowych sowieckich bitów. Jestem zadowolony z efektu.

Teraz dwie rzeczy: trzeba im zrobić przeciwników, a jak bieszczady to ukraińska powstańcza armia.

Rzecz druga malowanko. Schemat kolorystyczny będzie łatwy, w końcu znalazłem na internetach grafiki:

No comments:

Post a Comment

MESBG Angmar - jeźdźcy na wargach

Elo! Pierwszy oddział zmalowany.  Armia w ramach mojego orczego teamu w stylu Angusa. Trochę się naszukałem orków w innym stylu niż te od GW...